Air France: nowe fotele, nowa rozrywka

Air FranceZaraz po wakacjach linie lotnicze Air France zaprezentują swoim pasażerom innowacyjną klasę pierwszą. Największą atrakcją mają być zupełnie nowe fotele, które będą wymieniane nie tylko w pierwszej klasie, ale również w klasach biznesowych i ekonomicznych (zmiany dotyczą wszystkich maszyn Boeing 777 operujących na trasach długodystansowych).

Z niecierpliwością czekam na inauguracyjny lot odmienioną klasą pierwszą, który jest już zaplanowany i ma odbyć się 27 września, podczas rejsu na trasie Paryż-Singapur. Najnowsze udogodnienia będziemy mogli podziwiać jedynie w maszynach typu Boeing 777- 300ER, gdyż tylko te samoloty będą posiadały konkretne wyposażenie.

Jak będą wyglądały kabiny pasażerskie?

Air France zapowiada, że w środku znajdziemy 4 zmodernizowane fotele, rozkładające się maksymalnie, do pozycji leżącej. Siedzenia B/E Aerospace można będzie, więc przekształcić w naprawdę duże i komfortowe łóżka (201 centymetrów długości i 77 szerokości). Firmy, która zajmowała się projektowaniem foteli to między innymi Priestmangoode oraz Brandimage. Oprócz wygody czeka nas również multimedialna rozrywka. Każdy z foteli będzie wyposażony w indywidualny system z 24-calowym panelem. Dodatkowo do wszystkich będzie można bez problemy podpiąć własny komputer czy tablet. Pasażerów czeka także rewolucja kulinarna, na pokładzie pojawi się wiele nowych posiłków, zmieni się też częstotliwość ich serwowania.

Pierwszych pięć maszyn (Boeing 777-300ER i Boeing 777-200ER) pojawiło się już na przełomie czerwca i lipca 2014 roku. Modernizacja pozostałych 62 samolotów zajmie natomiast około 2 lat, czyli całościowa prezentacja czeka nas mniej więcej w sezonie letnim 2016 roku. Informacje donoszą jednak, że oprócz Boeingów nowe fotele dostaną też Airbusy A350-900XWB czy B787-9 Dreamliner. Pod znakiem zapytania stoi na chwilę obecną wymiana siedzeń w Airbusach typu A330-200 oraz A380. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Maszyny, które zostały już jednak oficjalnie wykluczone to między innymi: Airbus A340-300 oraz Boeing B747-400. Pożegnają one flotę Air France najprawdopodobniej za dwa lata w połowie 2016 roku.

Oprócz wygody dla swoich pasażerów, Air France stawia także na rozrywkę na pokładzie, dlatego w planach jest montaż inteligentnego systemu rozrywki pokładowej we wszystkich dostępnych klientom klasach. Do naszej dyspozycji będzie więc wszelaki wybór filmów, seriali, gier, muzyki,czy audiobooki. Ekran będzie reagował na dotyk, oraz posiadał port USB. Aby być na bieżąco z repertuarem kinowym, czy przełomom w świecie wirtualnym system co miesiąc będzie odświeżany i wzbogacany w najbardziej pożądane elementy.

Dzisiejsze możliwości technologiczne sprawiają, że podczas podróży możemy załatwić swoje sprawy biznesowe, a także oddać się przyziemnym przyjemnością jak obejrzenie dobrego filmu, często okazuje się, że w życiu codziennym, nie mamy na to czasu, a tu proszę, Air France daje nam taką możliwość.

Air France


Categorised as: Linie Lotnicze