Boeing 787 Dreamliner znowu na fali

Boeing 787 DreamlinerPolskie linie lotnicze LOT podczas wizyty prezesa Sebastiana Mikosza w Chicago zaprezentowały specjalną ofertę przewoźnika na sezon jesień, zima 2014/15 skierowaną głównie na rynek Kanady i USA.

W proponowanej ofercie znajdą się między innymi loty z Nowego Yorku, Chicago i Toronto do Warszawy. W czerwcu pasażerowie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady mogli kupić bilet na ten okres czasu w promocyjnej cenie, 709 dolarów (za lot w dwie strony). Porównując koszta możemy podkreślić, że jest to zdecydowanie najtańsze połączenie, które zabierze nas zza oceanu do Europy Środkowej.

Oczywiście stawiając na pierwszym miejscu komfort podróżowania wszystkie długodystansowe trasy polskiego przewoźnika LOT obsługują nowoczesne i komfortowe Boeingi 787 Dreamliner. Od prawie roku sześć maszyn tego typu przebyło dystans równy 16 431 017 kilometrów. Co oznacza, że około 410 razy okrążyły one Ziemię. W ciągu tego roku dzięki nim polskiemu przewoźnikowi udało się zaoszczędzić 27 milionów złotych na paliwie, co stanowi potężny zastrzyk gotówki.

Oczywiście w siatce połączeń startujących z Polski także dostępnych jest wiele połączeń obsługiwanych przez liniowce marzeń. Z portu lotniczego w Warszawie dostaniemy się na największe lotniska na świecie zlokalizowane właśnie w Chicago, Nowym Jorku, Pekinie czy w Toronto. Od 2013 realizują również połączenie czarterowe do najpiękniejszych turystycznych kurortów świata. W sezonie jesień, zima 2014/15 dołączy do nich Kuba, Dominikana, Wietnam, Tajlandia, Meksyk, RPA, Wenezuela oraz Sri Lanka. Na szczęście skończyły się wszystkie usterki i awaria jakimi żyliśmy jeszcze w zeszłym roku, a które budziły wiele obaw przed lataniem tymi maszynami.

Sebastian Mikosz, prezes LOT-u w Chicago powiedział, że polskiemu przewoźnikowi posiadającemu w swojej flocie sześć maszyn typu Boeing 787 Dreamliner trudno będzie dorównać zarówno pod względem zapewnianych standardów jak i proponowanych dodatkowych usług. Loty Dreamlinerem zapewniają pasażerom maksymalny komfort i bezpieczeństwo podróży z i do Europy Środkowej. Kanada i USA to zdecydowanie jedne z najważniejszych rynków na świecie, dlatego zadowolenie klientów jest bardzo ważne dla każdego przewoźnika.

Żeby dopasować się odpowiednio do amerykańskiego rynku operator wprowadził liczne zmiany. Transformacji uległo menu (w każdej klasie), w Elite Club zauważamy nowe elementy serwisu. Przed lotem każdy z pasażerów oprócz kieliszka szampana otrzyma małą przekąskę. Funkcję przystawki przejęła zupa, a na deser pojawi się smakowicie słodko-orzeźwiający deser lodowy. Pasażerowie, którzy wracać będą ze Stanów Zjednoczonych do Polski mają możliwość wyboru jednego z trzech wspaniałych rodzajów śniadań. Serwis w Elite przybiera całkowicie restauracyjną formę.

Polski LOT funkcjonuje na amerykańskim rynku już od blisko 40 lat. Jednak jest on obecnie jedyną europejską linią lotniczą, w której wszystkie bezpośrednie trasy z Europy są wykonywane najnowocześniejszymi maszynami świata.

Boeing 787 Dreamliner


Categorised as: Ciekawostki, Inne