Kultura w odcieniach diamentu

Hotele DiamentHotele Diament to jedne z tych placówek które uważają że hotel to nie tylko: miejsce do załatwiania interesów, miejsce stłoczonych turystów pragnących odpocząć po długiej podróży, relaksu w spa czy centrum fitness. Hotel to coś więcej, dlatego tym razem Diament stawia na KULTURĘ.

Co mają wspólnego hotele Diament z Kulturą? Okazuje się, że sporo, sieć hoteli zdecydowała się wspierać (a także już wspiera) inwestycje kulturalne miast, w którym posiada swoje obiekty. Jak to wygląda w praktyce i co możemy już zauważyć w ich działalności?

Dobrym przykładem jest Wrocław, gdzie Hotel Diament został partnerem cyklu muzyki kameralnej na żywo organizowanej na wrocławskim dziedzińcu Arsenału Miejskiego. Co lato na wieczór zbierają się tam tłumy ludzi pragnących wysłuchać zarówno nowych jak i znanych gwiazd światowej muzyki. Obecnie jest to już aż 19 edycja tego typu przedsięwzięcia w województwie dolnośląskim.

Dużą aktywność hoteli Diament można dostrzec również na śląsku. W Gliwicach bardzo głęboko wspierana jest działalność Gliwickiego Teatru Muzycznego. Dlatego też nie obyło się bez uroczystych podziękowań zarządu teatru dla przedstawicieli pana Rafała Bakalarskiego (prezesa zarządu), oraz pani Magdaleny Worach (dyrektora obiektów). Najnowszym przedsięwzięciem jest wsparcie „ Międzynarodowego pleneru malarskiego Moje Miasto”, dzięki któremu Związek Artystów Plastyków mógł zorganizować w połowie czerwca taką imprezę właśnie w tym mieście.

Aktywność sieci zauważalna jest także w Zabrzu. Skromne gesty jak najbardziej są w gestii hoteli Diament, kucharz z ich restauracji w hotelu Park Hotel Diamen zazwyczaj przygotowuje poczęstunki dla Miejskiego Ośrodka Kultury, gdy wystawiane są tam przeróżnego rodzaju wystawy, organizowane wernisaże.

Prezes, Rafał Bakalarski przyznaje, że zlokalizowanie sieci hoteli głównych miastach przede wszystkim Górnego i Dolnego Śląska ma swoje znaczenie. Tereny te nie tylko są napędem turystyki biznesowej, ale i świetną wizytówką jeżeli chodzi o promowanie kultury i sztuki. Prezes uściślił, że ich obiekty również nawiązują do tradycji śląska poprzez wystrój, fotografię oraz pomoc niesioną wszelkiego rodzaju eventom kulturalnym.

Hotele DiamentDorobek Hoteli Diament po zagarnięciu sieci Stylehotels, to 14 obiektów na terenie Śląska. Są to między innymi: Katowice, Wrocław, Chorzów, Gliwice, Zabrze, Siemianowice Śląskie i Ustroń.

Jak widać tego typu przedsięwzięcia jak najbardziej zasługują na swoją nazwę, bo są dla województwa diamentem który nie pozwoli zapomnieć o kulturze i tradycjach tego regionu.


Categorised as: Hotele